Новости

Як можна орендувати землю у держави

Пошук земельної ділянки, яку можна взяти в оренду для її подальшого використання за прямим призначенням – це процедура, яка потребує певного розуміння основ. Почати варто з того, що в якості власника земельної ділянки, що виставляє її на аукціон може бути фізична особа, юридична компанія, комунальна установа або ж сама держава.

Одне з частих питань користувачів стосується того, як саме можна спробувати свої сили в торгах, коли мова йде про земельну ділянку державної власності. 

Варто розуміти, що беручи участь в торгах, де на лот виставляється майно держави, важливо дотримуватися всіх норм законодавства і робити все згідно існуючих та діючих інструкцій. Більш детально розібратися в тому, як проходять подібні аукціони та як брати в них участь, якщо перейти за посиланням https://a7d.com.ua/novini/55630-persh-200-aukconv-z-prodazhu-ta-orendi-zeml-vdbudutsja-uzhe-u-listopad.html.

З чого краще розпочати

Почати варто з основних моментів, з якими зштовхуються всі користувачі, які мають бажання взяти участь в будь-якому аукціоні.

Перш за все, потрібно знайти електронний майданчик, яким вам буде просто та зручно користуватися. Додатково, потрібно впевнитися в тому, що обраний вами сервіс має акредитацію в системі ПроЗорро.

Наступним кроком є пошук оголошення, яке буде відповідати вашим вимогам. На цьому етапі у вас є можливість скористатися фільтрами, чим самим автоматично відсіяти аукціони, які можуть вам не підходити по якомусь з важливих параметрів. Для зручності, можна навіть налаштувати розсилку, чим самим зекономивши ще більше часу.

Ще один важливий пункт стосується вимог з сторони власника майна. Якщо у випадку з земельними ділянками фізичних осіб можуть дозволятися певні помилки, ситуація з державними торгами відрізняється.

Важливо, беручи участь в аукціонах з оренди землі державної власності, звертати увагу на такі моменти:

  • Розглядатися будуть лише заявки, до яких прикладається повний пакет тендерної документації;
  • Наявність в заявці помилок або ж недотримання зазначеного формату є приводом для відмови в участі в аукціоні;
  • Учасник повинен відповідати всім вимогам, що прописані державною установою для користувачів;
  • Надання неправдивих документів з неактуальною інформацією позбавляє користувача права на участь в торгах і навіть може призвести до накладання певних санкцій.

Земельні ділянки, що знаходяться в розпорядженні державних установ – це той тип лоту, що потребує від учасників виконання всіх вимог.

Саме тому, серед всіх лотів, що публікуються на електронних майданчиках, лише мала частина надходить від держави.

Важливі відомості для користувачів, які беруть участь в аукціонах оренди земельних ділянок комунальної власності

Почнемо з того, що під поняттям оренди землі, ми говоримо про надання права власником майна іншій особі на використання земельної ділянки за певну грошову винагороду. Умови самої оренди, строк, щомісячна плата та інші моменти – це все те, що стосується власника та орендатора.

В даному випадку, ми говоримо саме про виставлення на торги земельних ділянок, що знаходяться у власності комунальних установ. Що стосується основних положень, які є справді важливими, та виглядають вони наступним чином:

  • Земельна ділянка виставляється на торги й може передаватися у власність відразу зі зведеними спорудами, будівлями, засадженнями й так далі;
  • Коли мова йде про земельні ділянки комунального значення, то більш популярною процедурою є сама оренда і в порівняні з продажом, такі лоти можна знайти набагато частіше;
  • Взяти участь в таких торгах мають право не лише юридичні але й фізичні особи. Відповідно, ставши переможцем в таких торгах, вони можуть отримати право на володіння та використання отриманої земельної ділянки протягом відведеного терміну часу;
  • Об’єктом оренди в даному випадку є земельна ділянка, яка на момент виставлення на аукціон знаходиться у власності комунальної установи.

Це лише декілька базових положень, які є справді важливими. Тому, перед тим як брати участь в подібній процедурі, краще більш детально вивчити всі ці моменти.

На сьогодні, прийнято розрізняти два варіанти, як саме земельні ділянки можуть передавитися в оренду, а саме:

  • На основі результатів проведених земельних торгів через систему ПроЗорро;
  • На основі рішення, прийнятого одним з виконавчих органів.

Більш частим варіантом все ж вважається перший формат, коли земельна ділянка виставляється на лот і користувачі мають змогу робити свої пропозиції, конкуруючи з іншими претендентами на отримання обраного об’єкту.

Якщо ж у користувачів виникають з приводу участі в таких торгах якісь питання, то вони завжди можуть задати їх службі технічної підтримки й отримати на них швидку відповідь.

Copyright ©2020 Education Poland . All rights reserved